KATALOG PRZYROSTÓW MOCY

Więcej mocy w twojej ciężarówce, mniejsze złóżycie paliwa!

Czy Twój samochód ma trudności z podjazdem pod górę?
Czujesz, że trudno mu jest sprawnie pociągnąć mocno obciążoną naczepę?
Wyprzedzenie innego TIRa trwa niemal wieczność i jest bardzo ryzykowne?
Żałujesz, że nie kupiłeś auta z mocniejszym silnikiem?
Przeraża Cię zużycie paliwa Twojej ciężarówki?

Można temu zaradzić !!!

Wybierz auto i sprawdz ile mocy może zyskać twoja ciężarówka !ECO TUNING lub POWER TUNING – modyfikacje oprogramowania w sterowniku silnika (CHIP TUNING ECU), mające na celu zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa.

Każdy turbodoładowany silnik Diesla posiada ukryte rezerwy mocy, które można wykorzystać poprzez zoptymalizowanie oprogramowania w sterowniku silnika. Modyfikacje elektroniczne są w pełni bezpieczne i wykorzystują jedynie konstrukcyjne możliwości jednostek napędowych. W większości samochodów modyfikację taką można przeprowadzić poprzez złącze diagnostyczne OBD.

Wyższa moc i moment obrotowy silnika wcale nie oznacza wyższego zużycia paliwa, a wręcz odwrotnie.

Czym słabszy silnik – tym częściej i na dłużej trzeba wciskać pedał gazu w podłogę, co pociąga za sobą wysokie zużycie paliwa.

Czym mocniejszy silnik – tym delikatniej można operować pedałem gazu. Oczywiście chwilowe zużycie paliwa podczas przyspieszania jest nieco wyższe, ale średnie zużycie paliwa w trasie okazuję się niższe nawet o 5-15% Czym mocniejszy silnik – tym szybciej może osiągnąć prędkość przejazdową, łatwiej poradzi sobie z podjazdami i wzniesieniami, sprawniej, a przede wszystkim bezpieczniej wykona manewr wyprzedzania.

ECO TUNING – modyfikacja nastawiona przede wszystkim na obniżenie zużycia paliwa poprzez poprawę charakterystyki momentu obrotowego głównie w niskim zakresie obrotów. Większa moc (o około 10-15%) jest osiągana na niższych niż dotychczas obrotach. Dzięki temu kierowca ma do dyspozycji większą elastyczność pracy silnika w tzw. zielonym polu obrotomierza, co przekłada się na możliwość delikatniejszego obchodzenia się z pedałem gazu, a tym samym na obniżenie zużycia paliwa.

POWER CHIP TUNING – modyfikacja mająca na celu poszerzenie zakresu charakterystyki momentu obrotowego. Ciężarówka łatwiej rusza z miejsca z ciężkim ładunkiem, sprawniej pokonuje podjazdy i wzniesienia, bezpieczniej wykonuje manewr wyprzedzania. Skróceniu ulega czas przyspieszenia do prędkości przejazdowej, poprawienie średniej prędkości przejazdu trasy, co z kolei umożliwia wydłużenie przejechanego dystansu w tym samym czasie. Bardziej elastyczne auto przyczynia się do poprawienia samopoczucia i koncentracji kierowcy, a tym samym jego bezpieczeństwa. Większa moc (o około 15-20%) dostępna w niższych obrotach umożliwia utrzymywanie silnika na zielonym polu obrotomierza, co przy sprawnym operowaniu pedałem gazu przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa.

Modyfikacja pozytywnie wpływa na:

 • oszczędność w średnim zużyciu paliwa

 • oszczędność czasu i paliwa przy podjazdach i wzniesieniach

 • bezpieczeństwo czynne podczas wykonywania manewru wyprzedzania

 • poprawa elastyczności silnika

 • możliwość ruszania z wyższego biegu dzięki wyższej wartości momentu obrotowego

 • możliwość używania niższego zakresu obrotów

 • możliwość delikatniejszego operowania pedałem gazu

 • poprawienie średniej prędkości przejazdu trasy

 • wydłużenie przejechanego dystansu przy tym samym czasie jazdy

 • poprawienie koncentracji i bezpieczeństwa kierowcy

 • przyjemność z jazdy