czujnik nox


Ekologia w ostatnich latach jest tematem głównym, często poruszanych w odniesieniu do różnych aspektów naszego życia. Jest nim także motoryzacja oraz poziom i jakość emitowanych do środowiska spalin. Czujnik NOx to jeden z elektronicznych kontrolerów katalizatora magazynującego, przyczyniający się do mniejszego zużycia paliwa

Jak działa czujnik NOx?

Czujnik NOx ma duże znaczenie w samochodach z napędem benzynowym, jeżdżących na ubogiej mieszance paliwa. Stanowi on uzupełnienie tradycyjnego katalizatora, który nie jest w stanie w pełni wykonać swojego zadania. Wówczas do pracy włącza się NOx. Czujnik kontroluje magazyn wytwarzanego w nadmiarze tlenku azotu. W chwili wyczerpania pojemności katalizatora wysyła on sygnał do silnika, który zostaje przełączony na bogatą mieszankę.

Taki proces sprawia, że zmagazynowane tlenki azotu ulegają zredukowaniu do postaci azotu. Po opróżnieniu katalizatora NOx ponownie wysyła informację, a silnik przechodzi na uboga mieszankę. Cykl powtarza się średnio co 60 sekund.

Jakie korzyści zapewnia czujnik NOx?

Podstawową zaletą, jaką zapewnia posiadanie tego urządzenia jest zmniejszenie zużycia paliwa, a co się z tym wiąże – również oszczędność i mniejsza emisja spalin. Jeśli chcesz, aby Twój samochód by ekologiczny, a jednocześnie jeździsz na ubogiej mieszane, Twój problem rozwiąże NOx. Czujnik kontrolujący poziom emisji tlenku azotu pozwoli zaoszczędzić nawet 12-20% paliwa.

Jeśli NOx w Twoim samochodzie uległ awarii i nie chcesz demontować całego systemu, zadzwoń do nas, a dojedziemy i zainstalujemy w nim emulator SCR. Odwiedź naszą stronę i dowiedz się o nim więcej!